
- Dette vil løfte Trollheimen
Det var det ikke problemer med å få kommunestyret med på. De vedtok enstemmig følgende:
Rindal kommune ønsker å delta i samarbeidsprosjektet ”Næring i Trollheimen verneområde”. Det avsettes årlig kr. 100 000 fra RUF til prosjektet i perioden 2010 – 2012. For Rindal kommune deltar plansjef Vebjørn Knarrum i styringsgruppa for prosjektet. Heile saksutgreiinga med bakgrunn og vurderinger fra rådmannen finner du ved å klikke her.
Ta vare på sjela i Trollheimen
- Trollheimen er rik på så mye og kan brukes til mye - læring og formidling, gi økt kunnskap, tilhørighet og forståelse, sa Berit Storholt Flåtten (til høyre).
- Å bli med på dette prosjektet vil være positivt for reiselivet vårt med opplevelsesbasert turisme, sa ho og var klar over at det også ligger forpliktelser i et slikt prosjekt, både til fjellområdet og kulturlandskapet.
- Vi må løfte og åpne opp Trollheimen for alle, og samtidig huske på å ta vare på sjela i Trollheimen. Vi må sørge for at næringene utføres slik at Trollheimen blir slik vi sjøl har opplevd den.
- For: Kommersialisering av naturen har ei grense. Naturen må passes på gjennom skånsom ferdsel, la Berit Flåtten til.
Ønsker å huse prosjektlederen
Kommunestyret i Surnadal har også behandla denne saka og der gikk Ragnar Halle (Sp) inn for at prosjektlederen fikk plassering i Surnadal. - Det var naturlig, meinte han da 41 prosent av arealet ligger i kommunen.
Partifelle Berit Flåtten meiner det er like naturlig å plassere prosjektlederen i Rindal: - Vi har Statens Naturoppsyn og er Porten til Trollheimen, sa ho.
- Men det viktigste er å bevare egenarten i Trollheimen, sa ho og såg med spenning og forventning fram mot fortsettelsen av prosjektet.

.png)

