bårdshaugenjenter_600x520

Avslutter med overnattingsfest

Førskoleklubben i Bårdshaugen barnehage markerer slutten på barnehagetiden med en skikkelig overnattingsfest! Elleve forventingsfulle barn og to spente voksne, ligger i natt på rekke og rad på flatmadrasser i barnehagen. - Dette har vi gledet oss til i lang tid, sier pedagogisk leder Liv Marit Polden og fagarbeider May Johansen.

Førskoleklubben startet dagen med busstur til Løkken gruve og Thamshavnbanen. - I dag har vi sittet på både minibuss og tog! Og i gruva smalt det bomber. Stakkars de som ikke holdt seg for ørene, forteller barna entusiastisk rundt kveldsmatbordet i barnehagen. Og det er ikke hvilken som helst kveldsmat som blir servert. Barna har nemlig selv fått bestemme at det skulle stå pannekaker på menyen. Tidligere på dagen var alle sammen med på handlerunde på butikken. Der ble det også handlet inn litt godsaker som de skulle kose seg med senere på kvelden.Før leggetid fikk barna se filmen "Olsenbanden jr. og sølvgruvens hemmelighet". På spørsmål om hva de gledet seg mest til, var barna samstemte; - Se film, spise godteri og sove i barnehagen!

- Overnatting i barnehagen for førskoleklubben har vært praktisert i lang tid, og det er like populært hvert eneste år. De begynner å glede seg mange måneder i forkant. Dette gjør vi for å gi barna en skikkelig verdig avslutning på årene de har vært i barnehagen. Dette er bare "kjempegøitt", sier Liv Marit Polden og May Johansen.

Hvor mange timer søvn det ble, vet vi ingenting om i skrivende stund. Men at de har fått en flott opplevelse, er det ingen som helst tvil om!

Klikk bildene større

bårdshaugen1
bårdshaugen2
bårdshaugen3
bårdshaugen4
bårdshaugen5
bårdshaugen6
bårdshaugen7
bårdshaugenjenter