Barnevennlig turmål nr. 3

Det tredje av de fire planlagte barnevennlige turmålene rundt om i Rindal ligger i Fossdalen. I går var en dugnadsgjeng i arbeid der.

Bjørn Inge Glåmen og Olav Børset atti Dalan.

I forbindelse med Turstigruppas prosjekt med Barnevennlige turmål skal et av måla bli lagt til Rindal bygdemuseum sitt utmarksområde i Fossdalen ("Dalan").  Her vil det i stedet for gapahuk bli satt opp ei høyløe som skal fungere som "kryp-inn" for turgjengere.  På senhøsten i fjor ble ei gammel høyløe lenger inn i Fossdalen, som museet har eid, tatt ned og fraktet til Trollheimslafts lokaler på Rindalsskogen. De har restaurert løa, byttet stokker og ordnet materiale til nytt tak.
Torsdag 21. april, i perioder med stort snøfall, ble løa kjørt ut med scootere til det området hvor den skal settes opp igjen. Været og føret var ikke det beste, men med kyndige scooterkjørere og effektivt mannskap ved både pålessing og stabling gikk det hele smertefritt og over all forventning. Men det var nok bra vi ikke ventet noe mye lengre…….. Området hvor løa skal stå vil bli ryddet, planert og klargjort i løpet av mai/juni, mens løa nok trolig ikke vil være klar til bruk før i høst en gang.
Takk til de som var med for en god og effektiv arbeidsøkt!

For Rindal bygdemuseum
Morten Møller 

 
Dugnadsgjeng I: Jon Bendik Møkkelgård, Joar Grøset, Olav Løfald og
Hans Saltnes (Storholt).

Dugnadsgjeng II: Tore Simonset, Olav Børset, Per Kåre Negård og
Bjørn Inge Glåmen.

Olav spenner fast.