Leserinnlegg 

Bedre mobilnett i Rindal?

Trollheimsporten har fått leserinnlegg fra både en hytteeier i Lykkja og Rabben hyttefelt som etterspør bedre mobilnett i Rindal. Hva de skriver, ser du inne på saken!

Jeg ble positivt overrasket da jeg leste 2 reportasjer i avisa Sør Trøndelag før påske. I den ene reportasjen stod det at Meldal kommune har gjennomført en spørreundersøkelse blant hytteeiere i kommunen om hvor fornøyde de er med dagens tilbud og hva de evt ønsker av fremtidige tilbud. I den andre artikkelen stod det at Meldal kommune nå oppgraderer bredbånd, mobilnett og mobilt bredbånd slik at man unngår områder uten dekning i kommunen. Nå er jeg spent på om Rindal kommune også har tenkt å gjennomføre noe lignende? Rindal er vel ingen mindre hyttekommune enn Meldal? Dere kan gjerne starte med mobilnettet som enkelte steder er elendig, man kan knapt nok ringe nødnumrene 2 km fra riksveien. Nå venter jeg i spenning på nye og bedre signaler fra Telenor og Rindal kommune :-)

Hytteeier i Lykkja hyttefelt

Hilsen fra  Evy Larsen, Melhus

 

Tor Inge Halvorsen sier enig med Evy; 

Vil henge oss på hytteeier fra Lykkja hyttefelt med ønske om et bedre mobil- og 3G-nett i Rindal! Det hadde vært prikken over i-en når vi er på hytta!
 

Hilsen hytteeier i Rabben hyttefelt