
Best på Syltøran
Surnadal vant 3 - 0 over Sunndal i lørdagens lokaloppgjør på Syltøran, og klatret opp til 2. plass på tabellen. 4. divisjons suverene toppscorer Bjørnar Dalsegg Sæter og forsvarssjef Ørjan Nes Haugen kunne juble over tre viktige poeng.
Surnadal er utilnærmelige på hjemmebane, og har vunnet alle sine seks hjemmekamper. Lørdag viste de nok en gang ingen nåde, og var det klarte beste laget i sommervarmen på Syltøran.
Kampens første mål kom i det 8. spilleminutt. Bjørnar Dalsegg Sæter rundspilte sunndalsforsvaret og serverte en perfekt pasning til Helge Krangnes Drøpping som enkelt satte ballen i mål. Sunndal var nær utligning en halvtime ut i kampen, men ballen gikk i tverrliggeren og ut. Bortelaget kom mer inn i kampen etter dette, men Surnadal kunne gå til pause med fortjent ledelse.
Andreomgangen var bare fire minutter gammel da Snorre Larsen ble felt innenfor 16-meteren og fikk tildelt straffe som førte til massive protester av sunndalingene. 4. divisjons toppscorer, Bjørnar Dalsegg Sæter, holdt hodet kaldt og økte ledelsen til 2 - 0.
Sunndal skapte flere sjanser utover omgangen, men et godt forsvar med Ørjan Nes Haugen i spissen, og en god surnadalskeeper i Steinar Bæverfjord Ranheim ryddet opp og sørget for at Sunndal gikk målløse av banen.
På overtid headet Torgeir Kvendset ballen i mål etter corner, og fastsatte sluttresultatet til 3 - 0.
Surnada passerte med dette Sunndal på tabellen, og ligger nå på 2. plass med 27 poeng.