Blæst'n på jubileum

Det har blitt en fin tradisjon for musikkorpset Blæst'n å delta under nyttårskonserten til Mo og Stangvik skolekrops i det regionale kulturhuset på Skei. I år var det i tillegg 40 årsjubileum for Mo skolekorps og Stangvik skolekorps.

Kanskje det var litt seint med nyttårskonsert, men det er en fin tradisjon Mo og Stangvik skolekorps har fått til, der de samler de lokale korpsa i Halsa, Surnadal og Rindal. Paula Ranes var som vanlig konferansier og ho kunne ikke holde tårene tilbake da ho ble utemnt til æresmedlem for Mo skolekorps - vel fortjent, Paula.
 
Blæst'n deltok tradisjonen tro og avsluttet en koselig og sosial kveld hos Hammer på Surnadalsøra.
 
Foruten Blæst'n deltok aspiranter fra Mo og Stangvik og Halsa/Valsøyfjord, Surnadal hornmusikk, Halsa og Valsøyfjord musikkorps og jubilanten Mo og Stangvik skolekorps.
 
Det var mye fin korpsmusikk å få med seg fredag kveld. Blæst'n hadde med seg gjester, tre unge karer fra trommekorpset (Anders Grytbakk, Jonas Nergård Tørset og Aksel Norli) og Karstein Mauset og Håkon Fredriksen fra Perikom. Da var det naturlig å spille Muligens Pe. Ellers framførte Blæst'n marsjen Cavalcade, I'm beginning to see the light og sambamarsjen Copacabana.
 
Her noen glimt fra konserten og Blæst'ns bravader.
Mo og Stangvik skolekorps med sin dirigent Dennis Vostrikov.
Blæst'n følger konserten i det regionale kulturhuset - fra høyre spillende musikalsk leder Olav Morten Tørset, leder Helen Nergård Tørset i Blæst'n, Lise Dagrun Løset, Gro Løfaldli og Kjell-Olav Hauso.
Blæst'n følger nyttårskonserten - fra høyre Gro Løfaldli, Kjell-Olav Hauso, Eva Fredriksen Tørset, Ellinor Trønsdal Lund og Ingrid Tørset Næss.
Blæst'n avslutta kvelden sosialt hos Hammer på Surnadalsøra. Her ser vi Ingrid Tørset Næss (til venstre),
Jan Sturla Jensvold, Anita Grøtan, Ellinor Trønsdal Lund, Leif Magne Rindalsholt og Lise Dagrun Løset. På andre sida av bordet ser vi Eva Fredriksen Tørset (nærmest), Anni Karlstrøm, Aud Lilegård og Einar Lillegård. Ja det er geletog som serveres til dessert med engelsk lakris.