
Byggmakker Surnadal utvider
Blir større og bedre
På grunn av ombygging av butikken har det vært mye overtid og mange tunge tak for de butikkansatte, får vi vite. Gjengen som får skryt av sin innsats fra daglig leder, er fra venstre Eivind Wiig, butikksjef Ivar Helge Kvendset, Marit Mogstad og Karina Kalvik. Alle foto: Norunn Holten
Daglig leder May Britt Dyrli forteller at det på grunn av byggevirksomheten har vært rotete på Byggmakker Surnadal, og roser publikum for deres tålmodighet og forståelse. Hun lover at de skal få igjen for tålmodigheten i form av en ny og bedre butikk når arbeidet er ferdig. Trappa, som tidligere lå midt i lokalet, er flytta bort til den ene veggen slik at butikklokalene nå er blitt åpnere. Dessuten er golvet skifta ut, noe som har ført til at alt som har stått oppå, har måtte flyttes på. Det er ikke minst dette golvarbeidet som har medført en del rot, for butikken har vært åpen hele tiden mens golvarbeidet har pågått. Nå begynner varene å komme inn i hyllene på sin nye plass, og den hektiske ombyggingsperioden nærmer seg slutten. Kontora innerst i første etasje har forsvunnet og vil gi plass til en ny avdeling for blant annet kjøkken og bad. I andre etasje vil det bli ei ny proff- og forbrukeravdeling som i enda større grad enn før vil imøtekomme kundenes behov. May Britt Dyrli forteller at det her vil bli stilt ut vindu, tak og dører, og at det i denne avdelinga vil bli litt roligere enn i butikken ellers. Her vil kundene kunne få tid og ro til å stille de spørsmåla de trenger svar på, f.eks. i forbindelse med skifte av tak eller annen byggeaktivitet.
I proffavdelinga vil det være tre ansatte til å møte kundene. Bjørn Ranheim fra Rindal ble før jul ansatt som proffansvarlig ved Byggmakker, og han har med seg Leif Gjeldnes og Gøran Settemsdal på avdelinga. Bjørn Ranheim forklarer at hans jobb som leder for proffavdelinga er å være et mellomledd mellom Byggmakker og byggmestrene. Han er derfor stadig på farten, og har nesten bilen og PCen som kontor. «Han har vært snekker i mange år, og har lett for å komme i kontakt med folk», sier May Britt Dyrli, som er tydelig fornøgd med å ha fått den erfarne rindalingen med på laget.
Byggearbeidene som nå pågår ved Byggmakker Surnadal, gjennomføres for å tilpasse seg den nye drakta til Byggmakker-kjeda. Dette innebærer mellom anna mer fokus på interiør, og mer fokus på kvinner som kundegruppe, ifølge daglig leder. May Britt Dyrli legger ellers vekt på at om- og utbygging av butikken vil gi plass til flere utstillinger, mellom anna av hagemøbler. Kundene vil da kunne gå rundt og kikke på utstillingene og få gode tips til eget hjem. En større butikk gir også muligheter for et større utvalg innenfor varegrupper butikken allerede fører. Blant anna vil de bli større på både ovner, golv og tak, forteller butikksjef Ivar Helge Kvendset. May Britt Dyrli gleder seg til å vise fram mer grønt når de nye lokalene blir ferdige, og lover også mye fint i stein til våren. Når det gjelder hage- og terasseprodukter, ser hun likevel spesielt fram til å få vist fram mer av Talgøs OutLiving-produkter. Dette på grunn av deres gode kvalitet og de tette bånda mellom nettopp disse bedriftene.
Byggmakker Surnadal er medllem av Trollheimsporten med link - bli medlem - alle her!
Karene som arbeider på lageret er en gjeng som bør mer fram i lyset, synes May Britt Dyrli. De håndterer voldsomt mange tunge varer og et stort volum, og er fra venstre Ronald Snekvik, Roger Slettås, Frank Spoon Botten og Marvin Haugen.
Nyansatt proffansvarlig ved Byggmakker, Bjørn Ranheim, og daglig leder May Britt Dyrli kan snart ønske kundene velkommen til nyoppussa butikk.
Det er firmaet Ing. I. Sæther som skal reise det nye tilbygget ved Byggmakker Surnadal. Per Inge Strand på bildet starter denne uka, og det 400 kvadratmeter store bygget skal være ferdig i løpet av mai.