Bolme og Børset får ny asfalt

Mange har vært lei de djupe hjulsporene i asfalten mellom Bolme og Børset. I dag ble det gjort noe med det. Riksveg 65 fikk nytt dekke på denne strekninga og det var kolonnekjøring og lange køer forbi i dag. De aller fleste tok det med et smil, glade for ny asfalt - og asfaltleggerne er ikke ferdig med det.

- Neste år kommer vi tilbake og legger nytt toppdekke på heile riksveg 65, fikk Trollheimsporten opplyst fra asfaltleggerne i dag.
Det som i dag ble utført var altså bare klatting på svært dårlige steder, som også ble gjort mellom Svorkmo og Storås nylig. Samtidig har ordfører John Ole Aspli lovet å få på plass opprusting av dekket. Det kan virke som om et visst påtrykk alt har gitt resultater - svært positivt - ikke minst for næringslivet i Rindal og Surnadal som er avhengig av gode veger.
Fin ny asfalt i dag fra Bolme og nedover mot Børset.
Neste år vil riksveg 65 få toppdekke - da skulle det blir bra for ei stund.
Det var ikke bare Trollheimsporten som måtte stå i kø og følge ledebilen ved Bolmkrysset i dag.
 
Tekst og foto: Willy Karlstrøm