Damene har siste ordet
Det er ikke bare pensjonistkarene som samles på Hjørnet. Ofte kommer flere av damene hver dag i lunsjtida - onsdager er fast damedag fra 1230 og utover. Da har dameformannskapet siste ordet.
I dag var det ikke det helt store oppmøtet blant damene. Ikke flere enn fire var på plass, seinere kom nok ei dame, men det bruker å være dobbelt så mange.
- Her løser vi verdensproblemene som karene, men vi har siste ordet, kunne Gulli Løset opplyse. En damegjeng av pensjonister går igjen.
- Det er sosialt og trivelig å møtes for å snakkes - ja gjerne sladre litt, sier de.
Oppmøtet varierer litt og i dag tok de fire lunsj med salat og kaffe.
Tredjekvar onsdag er det sildball på Hjørnet og Beret Langli hadde den tradisjonsrike rindalsretten klar. Hjørnet har nå fått frist til sommeren. Kan de da framvise et godt resultat, vil Hjørnet hos Coop Prix Rindal få fortsette.
- Da er det for publikum bare å møte opp og vise fram at man ønsker å beholde Hjørnet, sier Beret Langli.

Fire pensjonister blant damene med det siste ordet. Fra venstre Ingrid Rindalsholt, Aud Solvik, Dagny Karlstrøm og Gulli Løset.

Sildballen var klar hos Beret Langli. Sildball er det tredjekvar onsdag på Hjørnet.

.png)

