Doktor Hanna møtte sanitetskvinnene

Vår nye kommuneoverlege Hanna Helgetun deltok under årsmøtet til Rindal sanitetsforening mandag kveld. Ho presenterte seg sjøl og Kari Moe ble gjenvalgt som leder i sanitetsforeninga, som i 2008 hadde 335 medlemmer.

Kari Moe åpnet møtet med ett minutts stillhet for de som gikk bort siste år. Når det gjelder valg og årsmøtet ellers vil Trollheimsporten komme nærmere tilbake til det.
Det hadde møtt opp mye folk på Eldresenteret og det måtte bæres fram flere bord for å få plass til alle.
Kari Moe gav ordet til "nydokter'n" Hanna Helgetun og trodde kanskje det far årsaken til det store oppmøtet.
Hanna Helgetun hos sanitetskvinnene med leder Kari Moe (til venstre), mens Jan Sturla Jensvold underholdt under årsmøtet.
 
Hanna presenterte seg sjøl og det ho brenner for.
- Jeg er beæret for å få lov til å ta en slik jobb. Jeg brenner for almennpraksis - det å komme nær folket, sa ho og syntes det var litt spesielt å ta over etter Ola Lilleholt. Og ho kunne ikke love å være i Rindal i 25 år som Ola har vært.
- Men jeg starter spesialiseringa mi nå som er almennlege. Samtidig synes jeg tittelen kommuneoverlege er skummel, smilte ho og fortalte om at ho ikke er helt ukjent verken på doktorkontoret eller helsetunet. Ho har hatt sine sommerjobber og vikariater.
- Det er mye bra oppi Rindal. Vi er heldige som bor her, sa ho og kom inn på tema som overvekt, gynekologi og unger og oppvekst. Ho oppfordret alle til å sjå innpå nettstedet pasienthandboka.no.
- Der finner dere mye interessant og så kan dere spørre meg etterpå, smilte Hanna Helgetun.
 
Det har vært et aktivt år i Rindal sanitetsforening. Det gjenvalgte leder Kari Moe og hadde siste året 335 medlemmer.
Sjølve årsmøtet, der mange hadde møtt fram på eldresenteret, vil vi komme tilbake til.