Eldres dag samler mange

Hver uke samler Eldres dag på Eldresenteret mellom 50 og 60 pensjonister. - Det er svært trivelig å møtes på denne måten. Vi tar ferie bare om sommeren og i jula, sier nestleder Dagny Kraby i pensjonistlaget til Trollheimsporten.

Det var flere frammøtte da Rindal sparebank besøkte pensjonistene under eldres dag torsdag. Da kalte de dagen Bankens dag. Det er Gudrun Moen som er leder i Rindal pensjonistforening, men ho var opptatt i møte denne dagen. Da var det naturlig at Dagny Kraby ledet det hele.
Banksjef Odd Inge Løfald hadde med seg konkurranse med bilder fra bygda og utfordret pensjonistene til å sjå hvor bildene var fra i bygda. Der var de eldste svært skarpe og tok det meste.
- Vi tar opp ulike tema hver gang og det er stor interesse for disse dagene. Vi møtes klokka 10 hver torsdag og har trivelige timer med tema, kaffe og underholdningsinnslag. Vel så viktig er det sosiale, sier Dagny Krabø.
Her noen bilder fra Eldres dag:
Her er det tre 90-åringer samla - til høyre Ida Halvorsen, Borghild Børset (nr. 3 fra høyre) og deretter Margot Bakken, mens nestleder Dagny Krabø i Rindal pensjonistlag sitter til venstre.
Til venstre karbordet, mens Sigrid Nerbu skjenker kaffe til høyre.
Ved dette bordet var det mange skarpe hoder. De visste nesten alt om hvor banksjefen hadde vært og tatt bilder.