Ola T budsj 2_1024x1477

Rindal kommunestyre samles til budsjettmøte onsdag

Endret anbudsprosess om ambulansestasjon i Rindal

Det er naturligvis handlingsprogram, økonomiplan 2012-2015 og årsbudsjett 2012 som er hovedsaken når kommunestyret i Rindal samles til årets siste møte onsdag. Men om ambulansetjenesta i Rindal - ny ambulansestasjon - anbudsprosess er saken endra mye og her går det fort i svingene, så rådmannen vil gi ordfører Ola T. Heggem (bildet) alle fullmakter i saken.

Viltnemnd og ridehall
I tillegg blir viltnemnda foreslått nedlagt med ansvarsområdet lagt til ressurskomiteen. Det saksframlegget kan du sjå her.

Og så skal kommunestyret avgjøre om Rindal skal være med på den nye ridehallen til Trollheimen Ride- og Kjørelag på Nymoen i Surnadal. Det dreier seg om et tilskudd på 265 000 kroner og en årlig driftsstøtte på 5000 kroner i 20 år. Rådmannen er positiv i saksframlegget her.

Ambulansetjenesta i Rindal - ny ambulansestasjon - anbudsprosess
I mars vedtok kommunestyret å tilby seg bygging av ny ambulansestasjon i Rindal for å sikre at ambulansen ble plassert i Rindal. Nå har saken endret seg mye. Helse Midt-Norge har signalisert at de vil ta tilbake drifta av ambulansene i egen regi. Dermed var planen om å bygge opp og leie ut en ambulansestasjon ikke aktuell lenger.

- Dette fordi helseforetaket nå må ut på anbud for å inngå leiekontrakt med en eller annen som gir et tilbud på leie av en slik stasjon. For det er leie som HMN vil gå inn for. De vil ikke selv bygge/eie ambulansestasjoner, går det fram av saksutgreiinga. For å følge saken tett går rådmannen inn for å gi ordfører Ola T. Heggem (til høyre) alle fullmakter i saken. Det har også kommet henvendelser til kommunen fra fleire som kan tenke seg å bygge en ambulansestasjon. Det viktige er å få den plassert i Rindal. Sjå heile saksframlegget her.

Handlingspogram, økonomiplan 2012-2015 og årsbudsjett 2012
Det er det såkalte budsjettmøtet kommunestyret i Rindal samles til onsdag. I saksframlegget finner du hva som er gjort både innen investeringer og drift.

Trollheimsporten hadde denne saken da formannskapet hadde budsjettet til behandling.

Heile saklista til kommunestyremøtet onsdag finner du her. Klikk på pdf-ene og sjå saksframleggene.