
Fin generalprøve før Holmenkollstafetten
Femte beste lag i ASK-stafetten
ASK inviterer hvert år ett lag til sin stafett 1. mai, en stafett som er en stor begivenhet på Askøy utenfor Bergen. Stafetten samlet ca 500 tilskuere!!!! Salg av ”dugnadsmat” til så mange personer, gir klingende mynt i kassa. I år ble den populære stafetten arrangert for 60. gang og IK Rindals-Troll var invitert, noe tidligere ASK-medlem Arnt Inge Nilsen (bildet) skal ha æra for.
Arnt Inge Nilsen løper inn til tredjeplass blant seniorene, som femte beste lag i årets ASK-stafett, der Rindals-Troll var gjestelag - en fin generalprøve før Holmenkollstafetten om et par uker.
I år var vi så heldige å bli invitert og arrangøren sponset hele turen for oss. Tidligere ASK-medlem, Arnt Inge Nilsen, skal nok få æra for at dette kom i orden. Vi deltok i denne stafetten også i 2009.
I år ble Rindals-Troll femte beste lag og du kan lese alt om ASK-stafetten her på friidrettssidene til IK Rindals-Troll.
Stafetten hadde seks etapper og laget til Rindals-Troll bestod av Helge Langen, Lars Morten Bardal, Ole Sæterbø, Thomas Holm, Gjermund Hov og Arnt Inge Nilsen. Til høyre ser du Thomas Holm veksle med Gjermund Hov.
Våre bilder er hentet fra kondis.no, der du finner to reportasjer fra stafetten - klikk her og her!
Under ser du laget til Rindals-Troll i ASK-stafetten. Rindals-Troll er medlem av Trollheimsporten med nettsted - bli med - alle!