Fikk pelsdyrstøtte
Rindal arbeiderparti med Arnfinn Eriksen i spissen vil ikke avvikle oppdrett av pelsdyr i Norge. Under årsmøtet i Møre og Romsdal Ap la han sammen med surnadalingen Arne O. Sæter fram et brev til støtte for pelsdyrnæringa, og fikk fylkeslaget med på støtten. Nå håper han å få gjennomslag sentralt i Ap.
- Kontingenten blir ikke betalt før Ap blir den solide støttespilleren for pelsdyrnæringa som partiet alltid har vært, sier Arnfinn Eriksen til Trollheimsporten.
Fortsatt støtte
På Møre og Romsdal Arbeiderpartis fylkesårsmøte i Ålesund siste helg fremmet Rindal arbeiderparti følgende forslag;
Møre og Romsdal Arbeiderparti vil fortsatt støtte opp om pelsdyrnæringa i Norge, og vil ha stabile rammebetingelser, som innen jordbruksavtalens ordninger bl.a omfatter avløsertilskudd og fraktutjevning på fòr.
Dette ble vedtatt med et solid flertall, 121 stemmer for og 7 i mot.
Dette ble vedtatt med et solid flertall, 121 stemmer for og 7 i mot.
Brevet Arnfinn Eriksen og Arne O. Sæter la fram kan du sjå ved å ta opp word-vedlegget nederst.

Arnfinn Eriksen
| Norges Pelsdyralslag.doc |

.png)

