Hitratur med J14

Under "les mer" ligger referat fra gårsdagens Hitratur for Rindals-Troll sitt J14 lag. Kari Nerbu beretter...

Lørdag morgen dro 17 opplagte jenter og fem sjåfører av gårde til Hitra for å spille fire håndballkamper. Det var RT 14 år 1. og 2. lag. Dette er lag med jenter født i 1993 og 94. Vi skulle møte Hitra 1 og Hitra 2 - i alt fire kamper.
 
Føret ut til Hitra var svært utfordrene og honnør går til stødige sjåfører som greide å holde seg på veien!
 
Det ble desverre fire tap. De tre første ganske store. Henholdsvis 29-7   19-4  og  20-6. De viste seg at Hitra sørget for at de aller beste spillerne deres deltok på både 1. og 2. lag. Det er lov så lenge det er en times pause mellom. Imidertid skulle de to siste kampene spilles kl.16 og kl.17. Da hadde vi lagledere endelig forstått hva som foregikk og vi protesterte siden det ikke ble pause på spillerne. Dermed ble den siste kampene mye jevnere og adskillig mer spennende.
Den endte til slutt 12-8, men føltes som en seier for oss alle. Hitra og RT hadde egentlig like mange spillere å ta av - akkurat nok til to lag.
Ti av jentene våre skrev seg på scoringslisten og det syns vi er kjempebra. Jentene spiller bedre og bedre håndball for hver uke som går. Det blir spennende å følge dem videre i sesongen.