Ikke bare fotball under Småtrolluka
Småtrolluka er absolutt ikke bare fotball. Mellom øktene blir det mye bading på Tjønna i godværet - mat og mye drikke må alle ha, ei dramagruppe skal skrive revy til torsdag og fredag og mellom øktene er det mye leiker, der Solveig Fiske og Marianne Rønningsbakk er ansvarlige.
Solveig Fiske (19) og Marianne Rønningsbakk (20) er ansvarlig for leikene mellom øktene heile uka. De henger opp litt godteri, brus og potetgull ulike steder i et mål og så får alle som vil forsøke og treffe dette. Treffer de vinner de det de treffer. Det ble fort kø for å skyte på Trollbanen.
Disse tre unge 12-åringene hadde alt funnet sammen på Tjønna - fra venstre Ingeborg Eide, Trondheim, Anna Fivelstad, Rindal og Maren Andersen, Trondheim. Det vart en dukkert før andreøkta i dag.
Solveig Fiske og Marianne Rønningsbakk klare for leiker under Småtrolluka (til venstre) - og til høyre ble det fort kø hos Marianne Rønningsbakk på Trollbanen.
Solveig Fiske syntes det var gøttj å være med på Småtrolluka. - Det blir som en del av utdanninga mi - jeg vil bli gymlærer, sa ho og går ativitetslederkurset sammen med Marianne Rønningsbakk. For Marianne er det femte året ho er med. Ho går idrettsledelse på Høyskolen i Molde.
Uten mat og drikke duger helten ikke. Til venstre enkelte av instruktørene ved lunsjbordet, mens Kåre Romundstad til høyre passer på at alle får, og spiser og drikker godt.
I Attanova Rindalshuset traff vi dramagruppe med 30 deltakere. Sammen med Marte Landsem og fleire fra Rindal revy- og teaterlag var alle godt i gang med skrivinga av sketsjer. Det blir tre revyforestillinger fra dramagruppa i år - to torsdag og ei fredag.
Sketsjskriving med instruktør Marte Landsem, Maren Rønning (13) og Anne Marit Løfaldli (12).
Aksel Landsem Mjøen er instruktør under Småtrolluka, der det blir tid til mye bading i Tjønna også.
Tekst og foto: Willy Karlstrøm

.png)

