SparCup start pursuit_350x233

Ikke ski-NM i 2013

Samarbeidsklubbene Surnadal IL og IK Rindals-Troll fikk ikke tildelt NM i 2013. Evalueringen av SPARcup-arrangementet forrige helg avgjør om det vil bli forsøkt NM i 2014. Vang i Hedmark skal arrangere NM i 2013, melder Surnadal IL på sin nettside.

Vang Skiløperforening skal sammen med Nordbygda/Løten Ski og Rena IL arrangere Ski-NM 2013, avgjorde styret i Skiforbundet mandag.

Arrangørene vil ta på seg alle øvelser i hopp, kombinert og langrenn, del 1 og 2. Vang Skiløperforening vil ha ansvar for langrennsøvelsene på Gåsbu under NM del 1, både spesiallangrenn og kombinert. Nordbygda/Løten Ski vil ha ansvar for langrennsløvelsene under Ski-NM del 2 på Budor. Rena IL vil ha ansvaret for hoppdelen, stor og liten bakke, både spesialhopp og kombinert. Nye Renabakken er under utbygging, men planlagt ferdigstilt til sommeren.

Vedtaket var enstemmig i skistyret.

- Vang har søkt flere ganger. I år hadde de en veldig god søknad sammen med Nordbygda/Løten Ski og Rena IL, og de er en meget erfaren arrangør som tar på seg både små og store arrangement, sier skipresident Sverre K. Seeberg.

Det er hard konkurranse om å arrangere Ski-NM. Til 2013 var det IK Rindals-Troll/Surnadal IL, Kjelsås/Kollenhopp, Molde og Omegn IF og Tynset IF/Alvdal IL/Fåset IF som var de andre søkerne til mesterskapet.

NM nordiske grener junior 2013 ble tildelt Lillehammer Skiklub.