
... i spørrekvarteret i Surnadal kommunestyre
Kinobilletter, vegstikker i Todalen, dataverden og mobbing...
Ordfører Mons Otnes (Ap) svarte på en del: - Når det gjelder dataverden håper jeg vi slipper å gå tilbake til gammel ordning, men vi skal ta med oss og kanskje få til ei utlegging av dokumentene i hver grend, sa han. Når det gjelder mobbing ville han ikke gå inn på noen diskusjon om konkrete mobbesituasjoner i kommunestyret, men vil be ledelsen ved skolen om å ta tak i situasjonen.
Rådmann Geir Vikan (til venstre) takka for innspillet om kinobilletter og det vil bli tatt tak i det. Det viser seg at de som selger billetter ikke har hatt god nok informasjon om hva kommunestyret har gått inn for. - Det skal vi ordne opp i, sa han.
- Når det gjelder Surnadal Havn er det et meir komplisert spørsmål. Her er det mange grunneiere. Ellers er Profero engasjert i konkret å etablere et selskap som skal drifte havna. Jeg er enig i at det går sakte her, sa han.
- Når det gjelder vegstikkene i Todalen er det frivillige organisasjoner som står for dette og Surnadal Hornmusikk har fått dette i år. De har alt fått melding om situasjonen i Todalen, sa kommunalsjef Inge Skogheim.

.png)

