IMGP0870

LAN i Rindalshuset

Fra torsdag til lørdag samles rundt 40 ungdommer til LAN-Party i Rindalshuset.Audun Moen Skei og Simen Kvande kom med utstyret sitt fra Surnadal."Dokk må varra snille karra," sa mor til den ene formanende.

Inne I salen var alt lagt tilrette for at det medbragte utstyret skulle fungere topp av crewet, som det heter i denne sammenhengen, Tore Blakstad, Stian Kooyman, Lars Øyvind Jensvold, Eirik Sande under ledelse av ungdomskonsulent Åse Børset.

 

På bildet, Stian, Tore og Åse.

Åse Børset gav ei enkel og bestemt orientering om regler og tilbud omkring dette treffet før de høgtidelig signerte avtaler og satte seg til pc-ene for alvor.

Av de rundt 40 påmeldte var det bare 2 jenter, så dette er så langt en guttesport, men hvorfor det?

Sjøl om det heter LAN, som står for lokalt nettverk, har de tilgang til internett for å komme til servere der mange av spilla ligger. Derfor er det lagt opp egen breibandline til Rindalshuset denne helga.

Blant de som alt var på plass i salen var Stian Kooyman som stilte med egenbygd PC i romslig solid trekasse som til og med var malt! Innholdet var spesielt komponert for å passe til spill.

Les om LAN-patyet, program m.m. her og på egen facebookside!

Klikk på bilda nedafor for å sjå de større og i bildeserie!

   

IMGP0874
Erik Sande hadde største skjermen, en 42" Tv som han hadde kjøpt for første lønninga si, sa han.
IMGP0876
Det kunne sett verre ut i ledningsspaghettien..., men det kan bli verre til de skal pakke sammen!
IMGP0875
IMGP0881
Så er det bare å sette igang!
IMGP0882
Men seinere blir lyset i salen dempa, og da bilr det skikkelig stemning!