
Rindals-Troll: damene nr. 31 - herrene nr. 37
Lars med kjempeetappe for Rindals-Troll
IK Rindals-Troll stiller både herre- og damelag i NM-stafettene på Steinkjer. Damene er akkurat ferdig og Rindals-Troll tok 31. plass, mens Meldal ble nummer 36 og Orkdal nummer 39. Heming vant stafetten for tredje år på rad. Herrene er i gang og Hallvard Løfald veksla som nummer 31, mens Lars Hol Moholdt gikk Rindals-Troll opp til 19. plass. Resultatene live her. Morten Svinsås gikk siste etappe. Rindals-Troll ble nr. 37 til slutt. Meget sterkt. De var 6,07 etter vinnende Skogn.
Startlister stafetter her, lenke til live-resultater her og alt om ski-NM Steinkjer her. Sjå presentasjon av de nye dameløperne til Rindals-Troll:
Lagoppstillinger: Herrer: 1. Hallvard Løfald, 2. Lars Hol Moholdt, 3. Morten Svinsås (bildet). Damer: 1. Gunvor Landsem 2. May Renate Settemsdal og 3. Borghild Løvset. Morten Svinsås har vært vår deltaker så langt med 113. plass på 15 km klassisk og 86. plass på sprinten.
Presentasjon av to nye skidamer i Rindals-Troll:
May Settemsdal fra Aure spilte fotball for Rindals-Troll i 2. divisjon fram til laget ble lagt ned i 2001. Da gikk ho over til Orkla, der ho spilte sammen med Borghild Løvset fra Børsa i mange år. De siste årene har ho trent på ski og deltatt i tur-løp.
Borghild Løvset spilte 2.divisjonsfotball for Orkla fram til for et par siden, da ho begynte å satse som syklist. Ho er en allsidig idrettsutøver og har deltatt flere ganger i Birkebeinertrippelen. I vinter har ho tatt 3. plass i Norges-cup i Vintertriathlon.
Trollheimsporten ønsker de to stafettlagene lykke til og håper på fine plasseringer.
Til høyre ser vi Gunvor Landsem føre an med Knyken i bakgrunnen.
Morten Svinsås (under) er den eneste som har vært i aksjon i NM-løypene på Steinkjer så langt. På 15 km klassisk ble det 113. plass. - Årsbeste av meg, sa han til Adresseavisen i dag. På dagens sprint ble han nummer 86 og var i grunnen langt unna å komme videre fra prologen.
I dagens stafett ble damelaget nummer 31, mens herrelaget ble nummer 37 - etter en knalletappe av alle sammen - god start for Hallvard Løfald på første etappe, knalletappe for Lars Hol Molhodt som gikk Rindals-Troll opp til 19. plass, mens Morten Svinsås gikk laget inn til 37. plass på siste etappe.


.png)

