skiløyper

Føreforholda i Helgetunmarka

Løypepreparering i Rindal i helga

Når det gjelder løypepreparering denne helga, konsentrerer vi oss om å legge forholdene best mulig til rette for Rindalsrennet, melder Harald Solvik fra Turstigruppa til Trollheimsporten. Dvs at i helga vil lysløypa på Sentrum være preparert for klassisk. 25-30 cm med snø og fine forhold. Les mer om forholdene innover Åsan og Furuhaugmarka - og få med deg føreforholda i Helgetunmarka:

Det er også kjørt klassisk spor innover Åsan (ca 16 km tur/retur).

Når det gjelder Furuhaugmarka, ble den kjørt til forrige helg. Det har snødd ubetydelig etter siste kjøring og det er muligheter både for klassisk og fri teknikk.

Harald S

Føreforholda i Helgetunmarka
Det er 30 cm snø og fine forhold i Helgetunmarka, melder Helgetunmarka Grunneierlag torsdag kveld på sine sider på Trollheimsporten.

Vind tidligere i uka har ført til at bekker og ujevnheter i terrenget er farbare. Men det er usikker is på vatna, så unngå disse. 0 grader og vindstille torsdag kveld.

Hølstovegen er brøytet til Snurruåsplassen, men stengt for vinteren lenger innover.