MOT-kommunen Rindal
Rindal har vært MOT-kommune i åtte år. Under dagens kommunestyremøte inngikk kommunen enda større forpliktelser overfor MOT med å ta inn fritidsarenaen. - Dere kan være stolte av dere sjøl, sa norgesleder Helene Myhre i MOT. - Og dere har flotte rollemodeller i The Swiks, la ho til.
Det var litt høytid over besøket fra MOT i Rindal kommunestyre i dag. Etter åtte år som MOT-kommune skulle Rindal skrive under en enda større forpliktende avtale enn tidligere.
Gratulerte med innsatsen
- Nå tar dere også med fritidsarenaen. Derfor vil jeg gratulere med innsatsen så langt. Det er ikke bare ungdomsskolen som blir MOT-relatert, men heile kommunen og alle som en raud tråd i kvardagen, sa norgesleder Helene Myhre i MOT.
- Nå tenker dere heilhet og det er kjempebra, la ho til.
Rollemodellene The Swiks
- Dere kan være stolte av dere sjøl - stolte av måten dere tar dere av ungdommen i kommunen og bygda på, sa ho.
Helene Myhre trakk i tillegg fram The Swiks - rollemodellene. - Dere er rause og interesserte og har ei målsetting og svært gode holdninger, sa ho.

Ordfører John Ole Aspli mottar de synlige bevis på MOT-engasjementet i Rindal kommune av Helene Myhre. Til hnøyre The Swiks med Pål og Jo Sverre Sande og Olav Nergård Tørset.
Ordfører John Ole Aspli bar i det litt bevegede hjørnet. Han var glad for at Rindal fikk være med på dette.
- MOT har mye av de kvalitetene vi arbeider for og mot, sa han og nevnte prosjektet Tid til å leve.
- Vi ønsker å synliggjøre og dyrke fram gode grunnverdier. Slik har The Swiks stor betydning. Å velge dem som MOT-ambassadører var både rett og et naturlig valg for Rindal. The Swiks bringer oss videre og gir oss gode input, sa ordføreren.
Minister og dirigent
For kommunen undertegnet ordfører John Ole Aspli den nye avtalen med MOT sammen med rådmann Bjarne Nordlund og den lokale MOT-lederen Morten Møller - MOT-minister som Myhre kalte han. Ungdomssekretær Åse Børset er MOT-koordinator i Rindal og har ansvaret for å koordinere MOT-arbeidet lokalt og være kontakten mot MOT sentralt.
- Ho er MOT-dirigent, sa Myhre. Alle fikk en maglight og medarbeiderbøker. Ellers var det viktig med 6-1 - seks positive for en negativ melding.
Minikonsert
Til slutt under kommunestyremøtet i dag framførte The Swiks med Pål og Jo Sverre Sande og Olav Nergård Tørset en minikonsert med tre låter - "All I Want", MOT-relaterte "It's up to you" og den nye låta "Faiking and Smile".
Forøvrig er Marius Indergård, som ikke var tilstede, og Olav Nergård Tørset Norges to yngste MOT-ambassadører. Ikke dårlig!
The Swiks undertegner avtale som MOT-ambassadører - fra venstre Pål Sande, Olav Nergård Tørset og Jo Sverre Sande som undertegner - Helene Myhre og Åse Børset.
Rindal kommune undertegner MOT-avtalen - fra venstre Bjarne Nordlund og Morten Møller, mens Helene Myhre, Åse Børset og ordfører John Ole Aspli passer på at alt går korrekt for seg. Til høyre Helene Myhre presenterer MOT for kommunestyret i Rindal med The Swiks i bakgrunnen - fra venstre Pål og Jo Sverre Sande og Olav Nergård Tørset.

.png)

