Motocross: To sammenlagtvinnere

NMK Surnadal og Rindal fikk to sammenlagtvinnere i Midtcupen etter at siste runde ble kjørt i Molde nå i helga: Atle Heggem (13) i klasse MX85 (motorsykler) og Olav Sæter (sen.) i klassen for ATV-er - firhjulingene kjørte oppvisningsløp i Midtcupen denne sesongen.
Her følger en rapport (tekst/foto: Marte Heggem)


Sammenlagt i Midtcupen 2006: fra venstre Stian Holth, Atle Heggem (vinner) og Jonas H. Gujord!

I helgen (2.-3. september) var det femte og siste runde i Midtcupen i Molde. Atle Heggem (MX 85 ) var med i teten og kjempet om en plass på pallen og en sammenlagtseier. I siste runden i cupen teller de sammen poengene fra alle løpene, og den med flest poeng vinner Midtcupen sammenlagt. Atle kom på en 3.plass på løpet, Jonas H. Gujord på 2.plass og selvfølgelig Niklas Løken på 1.plass. Men dette gjorde utslaget, så sammenlagtseieren ble Atles. På 2.plass kom Stian Holth (Innherred MX-klubb) og 3.plassen tok Jonas H. Gujord (Kr.sund MX-klubb) sammenlagt. Samme helg var det ATV-løp i Molde. Olav Sæter var uheldig i første heat og kom på 4.plass, men sammenlagt i Midtcupen kom Olav på 1.plass. Klubbkameraten Geir Atle Kvendset kom på 3.plass sammenlagt.
 
Søndag 3. september var det rekruttkjøring, og Erik Sande fra NMK Surnadal og Rindal var med og kjørte veldig bra. I rekruttkjøringen er det ikke fokus på plassering, for dette kommer under barneidrett.

Atle og Olav. Olavs sønn Håkon foran. (Atle holder pokalen til Geir Atle Kvendset også.)