Tak snø Bolme barnehage Rune_1024x692

Mye nedbør gir tunge tak

En liten advarsel allerede nå til hytteeiere og andre der snøen blir liggende på taket. Det har kommet mye snø i Rindal de siste dagene og i dag torsdag har det regna i heile dag. Det førte til at utegående avdeling i Rindal kommune starta snømåkinga, slik at en fikk unna en del før det blir prekært. Det var Bolme barnehage som fikk taket letta i dag.

Dermed er du med dette advart litt: I dag har det regna i heile dag i Rindal og det har kommet oppå all snøen som har kommet de siste dagene. Det har ført til svært mye og tung snø. Den sliter naturligvis på mange tak!

Det tok Rindal kommune konsekvensen av i dag og starta lettinga av flate tak, der Bolme barnehage var først ute. Over ser du Rune Kirkholt tømme snøskuffa, mens resten av gjengen ved uteavdelinga ser på mens fotografen får sitt.