Lars Hol Moholdt Vcup

- Fantastisk dårlig, sier han sjøl

Niendeplass på Lars i dag

Lars Hol Moholdt var skuffet da det i dag bare ble niendeplass på mellomdistansen under verdenscuprennene i skiorientering i USA. - Dette var fantastisk dårlig. Jeg fikk lite til å stemme, sa en skuffet rindaling etter løpet.

- Jeg tok et feil veivalg tidlig, deretter en mindre bom og fikk aldri taket på det. Etterhvert ble det en større bom også, men på slutten løsna det litt og jeg fikk redda inn en bra plassering på det, sa skuffet Lars Moholdt etter sin niendeplass.

Les heile saken fra mellomdistansen på ski-o.com her og orientering.no her.

Svenske Erik Rost vant foran Andrej Grigorijev, Russland og Staffan Tunis, Finland. Ove Sætra ble beste nordmann på sjuendeplass, mens Lars altså ble niendemann.

Tirsdag ble det tredjeplass og i går andreplass på Lars Hol Moholdt i verdenscupen i skiorientering. Les om langdistansen her og sprinten her på Trollheimsporten.