Rapport fra Røros

En gjeng med rindalinger reiste i helga til Røros for å gå sesongens siste skirenn.  Det var flotte forhold og glimrende vær både lørdag og søndag.
Det var fri-stil begge dager.  Lørdag var det langdistanse og søndag sprint.  De over 13 år gikk på to-mannslag (stafett) søndag.

For resultater henvises til resultatlistene på Røros IL sine skisider.  Rindals-Troll stilte med følgende løpere:
 
Mali Trønsdal Bævre, jenter 9 år
Jonas Nergård Tørset, gutter 11 år
Jostein Lilleløkken, gutter 12 år
Vebjørn Trønsdal Bævre, gutter 12 år
Jo Trønsdal Bævre, gutter 15 år
Olav Nergård Tørset, gutter 15 år
Ingebrigt Børset Steen, gutter 17 år
Morten Svinsås, menn senior.
 
Noen bilder fra lørdag og søndag på Røros: (andre som også tok bilder på Røros oppfordres med dette til å sende inn!):
 
 
Bilde nr. 1:  Nydelig vær og føre på fellesstarten ovenfor Storstuggu på lørdag morgen (her fra gutter 11 år der det var 30  som startet i samme "heat"!). Disse karene gikk 5 km friteknikk.
 
Bilde nr. 2:  Om lørdagskvelden var løpere og støtteapparat fra begge rindalsklubbene samlet til Pizza-kveld på Ertzscheidergården.  
 
Bilde nr. 3:  Ludo i peisestua lørdag kveld. Marie, Vebjørn, Jonas og Jostein.
 
Bilde nr. 4:  Jo, Hallvard, Gjermund, Ingebrigt og Olav slapper av mellom prologen og team-sprintfinalene på søndag.
 

Bilde nr. 5:  Jo T.B. i farta opp bakken på B-finalen. 
 

Bilde nr. 6:  Olav  N.T. rett bak Selbu. Jo og Olav gikk på samme lag i stafetten, Jo første etappe og Olav andre.  3 runder kvar i ei 800 m lang løype.