Bettina Helgetun åpning 1_1024x583

Mange gjester til kaffe og bløtkake

Rindal ambulansestasjon åpnet

Stasjonssjef Bettina Helgetun inviterte til åpning av Rindal ambulansestasjon ved rutebilstasjonen i dag. Store, fine og lyse lokaler fikk skryt. I tillegg ble nærheten til Rindal brannvesen framheva som svært positivt. Ordfører Ola T. Heggem rosa arbeidet som var gjort for å få stasjonen til Rindal, gratulerte og var glad på vegne av kommunen. Han hadde med seg et bilde fra Trollheimen som gave - foto: Morten Gåsvand.

Stasjonssjef Bettina Helgetun (over) ønska alle gjester velkommen til åpning. Ho fortalte litt om den nye ambulansestasjonen, der de sju ansatte har hatt tilhold i en måned nå.

Fin plassering i lag med brann
- Helse og sosialbygg, Sunndal, har bygd stasjonen og vi har fått ei fin plassering i lag med Rindal brannvesen her ved rutebilstasjonen. Det er vi svært glade for, sa ho og syntes det var gøttj det kom så mange fra Meldal, Surnadal og Rindal. Det var representanter fra politi, brannvesen, Ambulanse Midt-Norge og kommunen på plass under åpninga.

Bettina trakk ellers fram de ansatte som har stått på og lagt ned mye arbeid for å få alt på plass. Ho inviterte på bløtkake, kaffe og lefse i anledning åpninga og kunne motta et flott bilde fra Trollheimen - foto: Morten Gåsvand - som gave fra Rindal kommune og ordfører Ola T. Heggem (bildet til høyre sammen med Bettina Helgetun). Kommunen har ellers stilt tomt til rådighet.

Sammen med Håkon Gammelsæter, administrerende direktør i Ambulanse Midt-Norge, var Erlend Sundland, sjef i Ambulanse avdeling Sør-Trøndelag, Rune Træthaug, leder for område vest og Eivind Stølhaug, fagrådgiver i Sør-Trøndelag, gjester under åpninga.

Det daglige samarbeidet viktig
Gammelsæter syntes det var en svært god ide å markere ei åpning sammen med politi og brann og kommune. - Dette daglige samarbeidet er svært viktig. Både samarbeidet og den nye stasjonen vil gi trygghet for folk, sa han, gratulerte med nybygget og overrakte blomster.

Brannsjef Tor Arne Moen i Surnadal og Rindal gledet seg over nærmest samboerskap, gratulerte med bygget og såg fram mot et fruktbart samarbeid. Som Gammelsæter hadde han med seg blomster.

Viktig for rindalssamfunnet
Ordfører Ola T. Heggem retta skryt mot mot tidligere politikere, som arbeidet mye for å få ambulansestasjonen plassert i Rindal. - Dette er viktig for folk i Rindal og rindalssamfunnet, sa han og var glad stasjonen kom på denne tomta og at Helse Midt-Norge valgte å ta ambulansekjøringa sjøl.

Videre takka han de ansatte for innspill og tips. - Dere er gode medarbeidere for kommunen, sa han og overrakte et innramma bilde fra Trollheimen - fotograf: Morten Gåsvand.

Kari Moe i Rindal sanitetsforening hadde med seg en sjekk på 10 000 kroner til den nye stasjonen. - Det kan dere bruke til det dere vil - oppynting av lokalene - eller kanskje noe utstyr, sa ho før Bettina Helgetun bau alle på bløtkake og kaffe.

Under mange bilder fra åpninga i dag - klikk på bildene - sjå de større og i serie:

 

Håkon Gammelsæter og Bettina_1024x642
Administrerende direktør Håkon Gammelsæter i Ambulanse Midt-Norge gratulerer stasjonssjef Bettina Helgetun med ny ambulansestasjon.
Ola T
Ordfører Ola T. Heggem og stasjonssjef Bettina Helgetun.
stasjonsbilde_1024x492
Rindal ambulansestasjon.
Tor Arne moen og Bettina_1024x703
Det vanka blomster fra brannsjef Tor Arne Moen i Surnadal og Rindal brannvesen.
kaffe og bløtkake_1024x624
Åpning med kaffe og bløtkake.
Ola T ansatte og publikum_1024x605
Praten gikk blant gjester, ansatte ved stasjonen og ordfører.
Ola T Bettina måleri_1024x1136
Gaven fra Rindal kommune og ordfører Ola T. Heggem.