Kaj og Ap-gruppa_1024x1273

Rådmannen vil vente ei stund til

Rindal Vest utsettes igjen?

I kveld samles kommunestyret i Rindal for å ta stilling til ei eventuell utbygging og oppstart av prosjektet "Bo i Rindal - Rindal Vest". Saken sendes ut uten avklart eller klar innstilling fra rådmannen. Sist ble saka utsatt og styringsgruppa har arbeidet videre med den og fått fram nye tegninger for Øvre Dalen, tanker og skisser vedrørende Autoverkstedet og budsjett for realisering av Øvre Dalen og Autoverkstedet. Ei realisering er nå kommet ned på 24 millioner kroner - mot tidligere planer - 36 mill.

Denne saken ble utsatt i kommunestyret i mars 2011. Og det er den eneste saka på sakskartet til dette ekstra kommunestyremøtet onsdag kveld. Du kan lese heile saksutgreiinga her: Rindal+Vest+-+Bo+i+Rindal.

Som det her går fram har styringsgruppa jobba mye med saka for å få den gjennom i kommunestyret. Men rådmann Bjarne Nordlund (til høyre) er ikke overbevist. Han legger fram saka uten avklart eller klar innstilling.

Om han skulle komme med innstilling før møtet onsdag kveld ville den bli slik, skiver han i saksframlegget:
1. Slik prosjektet Bo i Rindal/Rindal Vest har utviklet seg og slik utsiktene for økonomien for kommunen ser ut, ønsker kommunestyret nå at styringsgruppa gjør en mer grunnleggende vurdering av om det er riktig å gå videre i arbeidet/prosjektet med de grunnleggende forutsetningene som så langt har vært lagt til grunn.
2. I denne vurderingen vil kommunestyret gi et klart signal om at boligdelen av prosjektet/satsingen må ha en enda høyere fokus enn så langt i arbeidet. Kommunestyret ber spesielt om at det blir lagt stor vekt på at risikoen for kommunen i prosjektet/satsingen skal være moderat og avklart.
3. Kommunestyret ber om at både styringsgruppa og rådmannens innspill/vurderinger tas med som grunnlag i det videre arbeidet.
4. Kommunestyret ber styringsgruppa komme tilbake til kommunestyret med sine vurderinger/konklusjoner.

Men han har også mange andre mulige utganger og scenarier på denne saka i saksframlegget. Det ser du aller best ved å lese saksframlegget: Rindal+Vest+-+Bo+i+Rindal. Spørsmålet er om kommunen er villig til å satse på boliger på Øvre Dalen. For fleksible boløsninger er det store behov for i Rindal for tida.

Det blir spennende å sjå kva SP-gruppa (under) sier i kommunestyret: