
Rindaling i fylkesstyret i Human-Etisk Forbund
Over det nye styret i Human-Etisk Forbund Myre og Romsdal Fylkeslag: Fra venstre Gert Rietman (Ålesund og omegn), Anne Berit Jordal (Sør Sunnmøre), nestleder Susanne Must (Molde og omegn), leder Arne Grødahl (Kristiansund og omegn), Willy Karlstrøm (Indre Nordmøre og Sverre Støren (Kristiansund og omegn). Jørn Kippersund (Ålesund og omegn) var ikke tilstede.
Strategiplan
Foruten vanlige årsmøtesaker ble en strategiplan vedtatt. Det skal være underlag for fylkesstyrets arbeid i 2012 - 2015.
Visjonen i denne strategiplanen er: Et livssynsnøytralt samfunn med fokus på mennesket og mangfold.
Hovedmål: Vi er en humanistisk livssynsorganisasjon og vil arbeide for å videreutvikle humanismen og bidra til at mennesker kan praktisere sitt humanistiske livssyn. Kjerneverdiene er toleranse, solidaritet, kritisk tenking og troverdighet.
Ut over dette ble strategiområder med tiltak definert under fem hovedområder: Omdømme og synlighet, seremonier og aktiviteter, politikk, medlemmer, tillitsvalgte og rekruttering og organisasjon og økonomi.
Til høyre den nye lederen, Arne Grødahl, som tar over etter John Georg Brantzæg (Tingvoll og Sunndal).