tid til å leve_300x128

Smånytt fra Rindal

Mye smånytt denne gangen. Blant anna har Gjertrud Gåsvatn bedt kommunen om å ta opp igjen arbeidet med ny/nye deler av reguleringsplanen for Rindal Vest. - Det er særlig viktig at delen som omhandler "Reguleringsbestemmelse for reguleringsendring Rindal sentrum pkt. VI spesialområder" gis en ordlyd som gjenspeiler dagens moderne samfunn og som gir rom for fortsatt beboelse, skriver ho. Meir smånytt:

Cathrine Johansen har takket ja til vikariat som lærer ved Rindal skole i inneværende skoleår.

Oddbjørn Haltli, Østistu Haltli, har fått lov til å endre fasade og bygge overbygg over altan på 17 kvadratmeter.

Edvin Tørset har fått lov til å bygge tak over veranda på sin eiendom Nereng i Bolme.

Fleire har sagt ja takk til andre stillinger ved Rindal Helsetun som kan bli ledige - 50% uønsket deltid. Disse er:
Inga Aspli, Natalie Titarenko, Marie Karin Rønningsbakk, Silje Storli og Monica Hoel.

Olav Børset er gitt dispensasjon fra kommunens arealplan for fradeling av tomt til fritidsbebyggelse på den gamle setertomta til gnr 36 bnr 1.

Jon Harald Brønstad får føre opp garasje, men ikke over 50 kvadratmeter. Han setter opp nytt hus i Moan boligfelt

Odd Erik Bergsrønning har takka ja til stillinga som inspektør ved Rindal skole i inneværende skoleår.

Åse Børset er innvilga permisjon med lønn 23.10.12 og 24.10.12 for å delta på sertifiseringskurs: Avansert bruk av Diversity Icebreaker.

Ola Bjørnås er innvilga konsesjon i henhold til konsesjonsloven av 28. november 2003 for erverv av gnr 62 bnr 8 i Rindal til en kjøpesum av kr 30 000. Eiendommen benyttes som tilleggsjord til gnr 63 bnr 4.

Nord-Vest dachshundklubb ved Torgrim Furuhaug er tildelt 2500 kroner pluss eventuelt gavepremie for profilering i forbindelse med NM Blodspor på Skogsletta i sommer.

Det er ansatt følgende tilkallingsvikarer i barnehagene i Rindal ved tilfeldig fravær inneværende barnehageår:
Aina Brønstad, Lene Bureid Jonli, Merete Brønstad, Åshild Brun og Ingvild Krogh Helgetun.

Rindal Maskin i Stokkøyan har fått tillatelse til å sette opp et privat skilt ved fylikesveg 65. Det er Statens Vegvesen som har gitt tillatelsen.

Trollheimshytter DA ved Lars Helgetun har fått tillatelse til å dele fra tre parseller i Langtjønnåsen hyttefelt i henhold til plan og bygningsloven.

Rindal kommune bekrefter overfor Fylkesmannen i Møre og Romsdal at to lærere har startet opp studiene etter å ha fått godkjent videreutdanning etter ordninga 50-25-25. Dette gjelder:
Dagrun Løset, frikjøpt studietilbud i musikk og Liv Jorun Aarnes Øverland, selvvalgt studieplass i engelsk.