
Taktekking, hagestue, forlenga vikariat og snøskuterkjøring
Smånytt fra Rindal
Gjertrud Gåsvatn har søkt om dispensasjon fra reguleringsplan for Rindal sentrum. Området er regulert til spesialområde, der endringer på bygninger kun kan gjøres under forutsetning av at eksteriøret blir holdt uendra eller er ført tilbake til opprinneliog utseende. "Ei endring frå skifertak til Decra kan neppe seiast å vere i samsvar med intensjonane i planen og vi vil rå kommunen om å vere varsam med å dispensere frå planen på dette punkt. Ut frå fylkesmannens faglege ansvarsområde for landbruk, miljø og samfunnstryggleik vil vi likevel ikkje gå i mot søknaden", heiter det i eit brev frå fylkesmannen i Møre og Romsdal til kommunen.
Hagestue Bjørnstad akseptabelt
I en epost fra rådgiver for kulturvern Silje Svinsås Holiløkk i Møre og Romsdal fylkeskommune uttaler ho følgende om bygging av hagestue ved Bjørnstad: "Ut fra opplysninger fra bygdebok for Rindal, samt eiers opplysninger om at det meste av det opprinnelige tømmeret er borte, må jeg si meg enig i at verneverdien til bygningen ikke er særlig høy. Et utbygg er derfor akseptabelt, og det blir heller viktigere å se på utformingen av de nye tilføyningene, slik at de blir godt tilpasset bygningens hovedform, som er lang og smal. Jeg er enig med eierne om at det vil se bedre ut å bygge i to etasjer, fremfor en liten tilføyning i en etasje."
Kari Mette Skjølsvold har takka ja til forlengelse av vikariat i 100% stilling som daglig leder ved Rindalshuset fra 15. februar 2013 til 8. september 2013.
Harald Solvik har fått innvilga 6 turer med bagasje og utstyr med videre og 3 turer med ved med snøskuter fra Negårdsmo til egen hytte. Løyvet gjelder til 20. april 2014.
Inge Grøseth har også fått innvilga 6 og 3 turer med snøskuter til 20. april 2014. Det er fra Setra i Rmundstadbygda til egen hytte sør for Snausen.