IMG_0704

Sniktitt hos Bakken Helse

Ting skjer hos Bakken Helse, og Trollheimsporten var så heldige å få et innblikk i aktiviteten som foregår mot åpningen i september!

 

Daglig leder Hedvig Bakken i Bakken Helse AS guider rundt i det nye treningssenteret som syder av aktivitet. Det boltes, skrus og hamres på de nye treningsapparatene som kom tidligere i dag, og håndverkere pusser og maler. - Ting skjer! sier Hedvig fornøyd. Hun har fått mange spørsmål om når treningssenteret åpner, og fastslår at den første helga i september, fra fredag den 3.september kommer til å bli offisiell åpningshelg med fullt program. - Denne helga kan de som vil komme og prøve, en trenger ikke å tegne medlemsskap for dette. Det blir ei prøvehelg! Bedrifter har imidlertid anlending til å lage andre avtaler før den tid.

I de lyse og luftige lokalene som kommer til å være åpne fra 06-23 hver dag, skimtes konturene av det som skal bli aerobic- og yogasal, spinningrom med 20 sykler, område for treningsapparater og garderober og dusj. Store kasser med alt fra treningsapparater til spinningsykler fyller lokalene, så denne uka kommer til å bli brukt til å skru sammen og sette opp med teknikeren, forteller Hedvig. 

Det er ikke bare treningsutstyret som er nytt og flott, men Hedvig kan også fortelle det tekniske ikke kommer til å være noe verre det heller; nye kortsystem kommer til å være ved inngangen slik at en registrerer seg inn og ut av treningssenteret. Lokalene kommer ikke til å være bemannet til en hver tid, så dette er en grei måte å ha kontroll på.

Den første helga i september er altså kanskje ei helg å sette av for rindalinger og andre treningslystne i området, og Trollheimsporten ønsker Bakken Helse lykke til med tida fram mot åpning!

Bakken Helse har for øvrig egen nettside som du kan komme inn på ved å trykke her.

Se bildene nedenfor større og i serie ved å trykke på dem!

IMG_0704
Montering av treningsapparat på gang.
IMG_0705-ed
Spinningrommet med plass til 20 av gangen.
IMG_0706
Hedvig sammen med spinningsyklene.
IMG_0708
IMG_0711
Lyst og innbydende aerobic- og yogasal.
IMG_0712
Samme sal fra annen vinkel.
IMG_0717
Et av de første ferdigskrudde apparatene.