Snøskuter, fritak og byggearbeid

Flere har fått løyve til motorisert fredsel i Trollheimen landskapsvernområde, kommunen har gitt et fritak for vassavgift og det er gitt lov til et mindre byggearbeid.

Statkraft energi as har fått løyve til motorisert ferdsel i Trollheimen landskapsvernområde og Svartåmoen naturreservat i Rindal, Surnadal, Rennebu og Oppdal kommuner. Kjøringa gjelder for sesongen 2009 og er gitt av Møre og Romsdal fylke. Ansvarlig for transporten er Jostein Bruset.
 
Steinar Løseth har fått løyve av Fylkesmannen i Sør-Trøndelag til motorisert ferdsel i Trollheimen landskapsvernområde. Det gjelder for bruk av snøskuter med slede ført av Steinar Løseth eller Helge Jakobsen fra parkeringsplass ved Resvatnet til hytte ved Langholtsetra ved Raufjelltjønna.
 
Even Børset Bolme er innvilget fritak for vassavgift for gartneriet fra 1. januar 2009 og aså lenge gartneriet står ubrukt. Det har kommunen vedtatt i et delegert vedtak.
 
Håkon Bolme har i et delegert vedtak i kommunen fått lov til å bygge på sin bolig med 40 kvadratmeter, pluss veranda.