
Oppdatert med nytt videoklipp!
Solid og snill russerevy
Det ble ingen dommedag for russ 2012 på generalprøven tirsdag kveld. Russen leverte en god og snill revy, der det var guttene som stjal showet. Onsdag er det premiere, og publikum kan se frem til mye sang og dans, i tillegg til mange gode sceneprestasjoner. Anders Moe Sæter (bildet) imponerte på scenen, og var delaktig i mange sketsjer. Se stor bildekavalkade og videoklipp fra generalprøven.
De to djevlene, Tori Thøgersen og Gyrid Otnes Madsen, ville lage dommedag i Surnadal, men avlyste det hele etter å ha sett hvor mye liv og røre det faktisk er i bygda. For liv og røre var det mer enn nok av på scenen i "Storstuå" under generalprøven tirsdag kveld. Spesielt lar vi oss imponere av innsatsen til guttene i russekullet, som viser at de har et talent som kanskje få hadde vært klar over? I tillegg til flere artige sketsjer, tør de å synge av full hals i flere nummer. De viser glede av å stå på scenen, og det smitter til publikum. Så får det bare være at det ikke alltid er like rent.Vi nevner i fleng; Anders Moe Sæter, Helge Krangnes Sættem, Lars Bakken Røen, Endre Talgø, Ingebrigt Høgholt, Martin Jonli, Svein Stensby, Ole Sæther, Håkon Mikkelsen, Per Kristian Bergheim, Jo Trønsdal Bævre, Hallvard Glærum, Olav Mogstad, Odin Elshaug og mange flere. Og Ole Skuggevik. Ikke minst Ole Skuggevik!Sistnevntes imitering i skjetsen "Gjett sangen" er nesten verdt inngangsbilletten alene. Jentene er selvsagt også svært delaktig, og viser talent i massevis. Spesielt lar vi oss imponere av vakker dans. I tillegg fortjener Liv Dannevig ros for sin sceneprestasjon som ivrig fotballsupporter. Imponerende monolog!
Imponerer gjør også bandet som består av Jøran Nordmann, Brage Kristian Einum, Sondre Skogseth, Jo Inge Nødset og Olav Tørset Nergård.
Instruktørene Fay Johansen Bolme og Janne Husby Aamodt skal ha ros for innsatsen de har gjort med årets russekull. Nå skal revyen presenteres for publikum, og oppfordringen er enkel: Kjenn din besøkelsestid!
Klikk bildene større, og for å se de i serie.