Ola Magnus %C5re 006_1024x768

Stor oppslutning for tur til Åre for folk fra Kvanneområdet

Forrige helg dro to fullastede busser fra Stangvik Oppvekstsenter med rundt 80 forventningsfulle barn og voksne. Målet for turen var Tegefjell hytteby i Åre i Sverige. Dette var 3. året at folk fra Kvanneområdet reiser på busstur til Åre, og oppslutningen har økt fra år til år. Det er mye positivt med denne turen, som for eksempel at den skaper en felles arena for et stort aldersspekter, fra de minste barna som er under skolealder til ungdommer i tenårene og voksne.

 

På Åre-tur fra venstre Erik Andersen, Kristoffer Nordvik, Henrik Melkild, Torstein Snekvik, Jørgen Kvande og Ola Grytskog.

På turen var første stopp på Hellsenteret for å handle inn litt proviant. Vel framme i Åre var det lite tid til annet enn innkvartering i hyttene og kveldsmat før sengetid første kveld, for det er om å gjøre å være frisk og uthvilt til utfart i skibakkene fra tidlig neste morgen. Med tredagers heiskort inkludert i prisen er det full fart fra morgen til kveld i de mange og varierte løypene i Åre og Duved.

Om kvelden var det mange som benytter seg av tacobuffeen i restauranten i Tegefjell. Sosialt og trivelig.

Det var også anledning til å ta skibussen inn til Åre sentrum og benytte kvelden til bading på Holiday Club. Et fint familievennlig badeanlegg.

Under ser du Jørgen Kvande, Kristoffer Nordvik og Henrik Melkild. Og videre fra bakken: