Tradisjonell TV-aksjon i Rindal

Formannskapet hadde TV-aksjonen 2009 oppe til behandling i dagens møte. Her ble det lagt opp tradisjonelt med ordfører og varaordfører, Rindal sanitetsforening og Rindal sparebank med i komiteen. Formannskapet vedtok å gi 6000 kroner til årets TV-aksjon, der inntektene vil gå til CARE Norge og deres arbeid mot fattigdom.

Tradisjonelt er det ordføreren som leder kommunekomiteen for TV-aksjonen i Rindal. Det vil si at John Ole Aspli er leder og fra kommunen har han med seg varaordfører Elsa Jensvold.
Ellers vil komiteen i år bestå av en representant fra Rindal sanitetsforening og en fra Rindal sparebank. I tillegg er Mona Sandum med i komiteen og Kjellaug Fosseide er sekretær.
Inntektene fra tv-aksjonen 2009 vil gå til CARE Norge og deres arbeid mot fattigdom. Det kan du lese alt om her.
Formannskapet var samla i dag og vedtok å gi 6000 kroner til årets TV-aksjon. Fra venstre Oddvar Evjen og Hanne Tove Nerbu Baalsrud, begge Sp, ordfører John Ole Aspli (Ap), rådmann Bjarne Nordlund, og Line Flåtten og Arnefinn Eriksen, begge Ap.