Vil engasjere langt flere
Plansjef Vebjørn Knarrum ønsker å engasjere og mobillisere flere i kommunens planarbeid. - Det er et langsiktig og vanskelig arbeid, og andre må gå vegen i tillegg til kommunen, sa han under lunsjmøtet til Rindal næringsforum i går.
Møtet om kommuneplanen, arealdel og samfunnsdel, i går kveld. var også hovedfokus for plansjef Vebjørn Knarrum, da han kort orienterte om planarbeidet under lunsjmøtet til Rindal næringsforum i går.
- Nå skal vi forankre planarbeidet i "tid til å leve". Vi skal rett og slett sette "tid til å leve" opp mot kommuneplanen. I tillegg er vi ute etter kreative boløsninger, sa han.
Knarrum synes vi har gjort det brukbart i Rindal, sjøl om det er befolkningsnedgang.
- Vi gjør det bedre enn nabokommunene på mange områder, sa han.
- Nå må vi prøve å mobilisere alle krefter og overlate litt til rindalingene å gå vegen, sa Vebjørn Knarrum under lunsjmøtet. Han har vært prosjektleder for planarbeidet og har hatt med seg Astrid Rømme som medspiller i tillegg til ei arbeidsgruppe.
Nå oppfordra han sterkt til å komme med innspill og initiativ til planprosessen. Det slutta leder Tor Ø. Skjermo i Rindal næringsforum seg til. Han hadde tru på arealvisjonen som det også arbeides med.
- Den vil vise mulighetene til rindalsbygda, sa han.
Plansjef Vebjørn Knarrum (til høyre ) under lunsjmøtet. til venstre Gro Løfaldli og Morten Gåsvand.

.png)

